Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіцейські припинили схему псевдоінвестицій, організатори якої привласнювали гроші іноземних громадян

Під виглядом торгівлі цінними паперами двоє українців ошукали громадян Естонії на понад мільйон євро. Фігурантів викрили в рамках міжнародної поліцейської операції.

Схему інтернет-шахрайства припинили працівники Департаменту кіберполіції спільно зі слідчими поліції Дніпропетровської області та працівниками обласної прокуратури, а також у співпраці з правоохоронцями Естонської Республіки.

Організував псевдоінвестиційний проєкт 26-річний житель Кривого Рогу та залучив до протиправної діяльності свою знайому. Іноземним громадянам пропонували отримувати пасивний дохід від торгівлі цінними паперами (акції, облігації, ф’ючерси, опціони) на фінансових ринках. Для переконання вкладників організатор схеми навіть утворив мережу call-центрів у різних регіонах України.

На власному вебресурсі фігуранти створювали облікові записи особистого кабінету інвестора, куди вони мали змогу безперешкодно зайти та переглянути баланс своїх заощаджень. Дана інформація зберігалася на хмарних ресурсах та автоматично ставала відома зловмисникам. Організатор схеми створив декілька криптогаманців, на які від усіх вкладників надходили інвестиційні платежі у криптовалюті.

Маючи дані доступу до рахунків інвесторів, фігуранти привласнили понад мільйон євро.

Працівники поліції за участі правоохоронців Естонії провели обшуки за місцями мешкання фігурантів і розташування технічних засобів та у приміщеннях call-центрів. За результатами вилучено речові докази.

За даним фактом правоохоронці Естонії відкрили кримінальне провадження. Наразі триває слідство.

Департамент кіберполіції Національної поліції України