Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція викрила онлайн-шахраїв, які створили мережу фейкових веб-обмінників з конвертації криптовалют

Злочинна група, що містить ознаки організованості, облаштувала всесвітню веб-мережу фейками, за допомогою яких ошукувала громадян, які бажали провести операції з криптовалютою. Працівники кіберполіції наразі проводять дослідження усіх виявлених псевдо-сайтів для встановлення суми завданих збитків.

Злочинна група складалася з чотирьох осіб. Зловмисники, володіючи спеціальними знаннями та навичками у сфері програмування, створили власну CMS-систему керування контентом сайтів-обмінників. Створені веб-ресурси імітували легальну діяльність веб-обмінників з різнонаправленої конвертації криптовалют та отримували фіктивні позитивні рейтингові відгуки.

Потерпілі переводили гроші на електронні гаманці, зареєстровані на підроблені документи іноземних громадян. Після зарахування коштів зловмисники припиняли роботу веб-обмінника, натомість відкривали новий шахрайський веб-ресурс.

Отримавши оперативну інформацію про діяльність шахраїв поліцейські розпочали кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) КК України. У його межах працівники кіберполіції провели комплекс оперативних заходів, за результатами яких встановили осіб, причетних до даного злочину. Ними виявилися мешканці міста Дніпра від 20 до 26 років.

Працівники Поліського та Придніпровського управлінь Департаменту кіберполіції, спільно зі слідчими поліції Рівненщини, за процесуального керівництва Рівненської місцевої прокуратури, із залученням спецпідрозділу КОРД Дніпропетровщини, провели санкціоновані обшуки за місцем проживання фігурантів. Відтак правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, флеш-накопичувачі, банківські картки та мобільні телефони, які використовували шахраї.

Наразі трьом учасникам злочинної групи оголошено про підозру у вчиненні шести епізодів шахрайської діяльності. Вилучену техніку направлено на проведення усіх необхідних експертиз.

Перелік сайтів, які використовували зловмисники:

moneycraft.info

wowex.online

swapex.net

myexchanger.lv

iconvex.net

likechange.biz

Перелік сайтів не є вичерпним, тож працівники кіберполіції звертаються до громадян із проханням повідомити про подібні випадки до Поліського управління кіберполіції за адресою: м.Рівне вулиця Миколи Хвильового, 2, або електронною поштою.